Spacáky

Jak vybrat ten správný spacák?

Jak vybrat ten správný spacák?

Při plánování výletu do přírody je správný spacák klíčovým vybavením, které vám poskytne komfort a teplo během spánku. Existuje mnoho různých materiálů, ze kterých jsou spacáky vyrobeny, a každý z nich má své výhody a nevýhody. V tomto článku si představíme různé materiály spacáků, včetně péřových spacích pytlů, syntetických spacích pytlů a spacích pytlů z dutých vláken. Podíváme se na jejich charakteristiky a poskytneme doporučení pro výběr nejlepšího materiálu pro spacák.

Péřové spací pytle

Péřové spací pytle jsou vyrobeny z peří nebo chlupů vodního ptactva a jsou známé pro svou vynikající izolační schopnost a lehkost. Tento typ spacáků poskytuje vysokou tepelnou regulaci, což znamená, že udržují teplo v chladných podmínkách a zároveň jsou dobře prodyšné pro odvětrávání ve teplejším počasí. Péřové spacáky jsou také velmi komprimovatelné, což znamená, že se snadno sbalí do menšího objemu pro snadné přenášení. Jsou ideální pro chladnější podmínky, ale je třeba mít na paměti, že při styku s vlhkostí nebo vodou jejich izolační schopnosti mohou utrpět.

Syntetické spací pytle

Syntetické spací pytle jsou vyrobeny z umělých vláken, jako je polyester. Tento typ spacáků nabízí výhodu odolnosti vůči vlhkosti a rychlého schnutí. Jsou cenově dostupnější než péřové spacáky a udržují své izolační vlastnosti i za mokra. Syntetické spacáky jsou vhodné pro podmínky, kdy se očekává vlhkost nebo déšť. Jsou také snadno udržovatelné a hypoalergenní, což je výhodou pro alergiky. Nicméně, oproti péřovým spacákům jsou obvykle těžší a méně komprimovatelné.

Spací pytle z dutých vláken

Spací pytle vyrobené z dutých vláken jsou relativně novým přírůstkem na trhu. Tento materiál kombinuje vlastnosti péřových a syntetických spacáků. Spacáky z dutých vláken poskytují vysokou izolační schopnost, jsou lehké a dobře komprimovatelné. Mají také výhodu odolnosti vůči vlhkosti. Spací pytle z dutých vláken jsou vynikající volbou pro různé podmínky a poskytují vyváženou kombinaci tepla, hmotnosti a odolnosti.

Při výběru spacáku je důležité zvážit podmínky, ve kterých budete spacák používat, a vaše individuální potřeby. Péřové spací pytle nabízejí vynikající tepelnou regulaci a komprimovatelnost, ale jsou citlivé na vlhkost. Syntetické spací pytle jsou odolné vůči vlhkosti a cenově dostupnější, ale jsou těžší. Spací pytle z dutých vláken poskytují vyváženou kombinaci výkonu a pohodlí.

Před nákupem spacáku si pečlivě prohlédněte specifikace, teplotní rozsah a hmotnost. Vyberte renomovanou značku, která nabízí kvalitní výrobky. Pamatujte, že dobrý spacák je dlouhodobou investicí do vašeho pohodlí a bezpečí na cestách. S těmito informacemi jste nyní vybaveni znalostmi pro výběr správného spacáku a připraveni se vydat na dobrodružství v přírodě.


Vybíráme nejlepší spacáky

Společně se podíváme na to, jak můžete vybrat nejlepší spacáky.

Když hledáte nejlepší spacáky, měli byste si nejdřív ujasnit, jaký typ spacáku hledáte. Existují spacáky pro různé roční období a prostředí. Spacáky pro teplejší období jsou lehčí a méně izolující, zatímco spacáky pro chladnější období jsou těžší a izolující. Také je důležité zvážit, jaký typ materiálu se vám líbí. Některé spacáky jsou vyrobeny z bavlny, jiné z nylonu a další z mikrovlákna.

Kromě toho byste měli zvážit i další funkce, jako je velikost, hmotnost a kompresibilita. Většina spacáků se dá složit do malého balíčku, ale některé jsou kompaktnější než jiné. Pokud cestujete na několik nocí, může se vám hodit lehčí spacák.

Vyberte si spacák, který je odolný proti vodě a má vysoce kvalitní izolaci. Kvalitní spacák bude mít dostatečnou izolační vrstvu, aby vám zajistil pohodlí a teplo. Také by měl mít dobrou konstrukci, která zabrání úniku tepla.

Když hledáte nejlepší spacáky, měli byste se podívat na recenze a zjistit, co ostatní lidé říkají o daném spacáku. Můžete také vyzkoušet spacák, abyste zjistili, jestli je pro vás pohodlný.

Nejlepší spacáky jsou takové, které jsou vyrobeny z kvalitního materiálu, izolují dobře, jsou lehké a kompaktní. Pokud si vyberete správný spacák, můžete být jistí, že vám poskytne pohodlí a teplo.

Shrnutí: Nejlepší spacáky jsou kvalitní, izolují dobře, jsou lehké a kompaktní. Při výběru spacáku je důležité zvážit typ materiálu, velikost, hmotnost a kompresibilitu. Dobrým způsobem jak poznat kvalitní spacák je číst recenze a vyzkoušet si ho.


Nejlepší materiál pro spacáky?

Spacáky jsou jednou z nejdůležitějších součástí outdoor výbavy. Určitě se vyplatí investovat do kvalitního materiálu, který bude odolávat povětrnostním podmínkám a zajistí pohodlí a teplo. Nejlepším materiálem pro spacáky je nylonová tkanina. Nylonový materiál je odolný vůči vlhkosti, velmi lehký a snadno se udržuje. Také je velmi pružný a prodyšný, což zajišťuje, že nebudete přehřívat. Další výhodou nylonu je, že je velmi odolný vůči oděru a trhání, což je důležité pro dlouhodobou životnost spacáku.Kvalitní materiál je důležitým faktorem při výběru spacáku. Nylonový materiál je nejlepší volbou pro spacáky, protože je lehký, odolný vůči vlhkosti, prodyšný a odolný vůči oděru a trhání. Vybírání správného materiálu pro spacák vám pomůže zajistit pohodlí a teplo.Krátké shrnutí: Při výběru spacáku je důležité zvolit kvalitní materiál, který je lehký, odolný vůči vlhkosti a prodyšný. Nejlepší volbou je nylonový materiál, který je také velmi odolný vůči oděru a trhání. Kvalitní materiál zajistí pohodlí a teplo.


Náš názor na spacáky

Náš názor, na to co jsou spacáky je, že jsou skvělou volbou pro každého, kdo hledá pohodlí a teplo při kempování nebo cestování. Spacáky jsou lehké a skladné, takže je můžete snadno přenášet a skladovat. Jsou vyrobeny z různých materiálů, jako je bavlna, polyester nebo nylon, které jsou odolné proti vlhkosti a zajišťují dobrou tepelnou izolaci. Lze je také snadno čistit a udržovat. Spacáky jsou ideální pro všechny druhy cestování a kempování.
Produkty z kategorie spacáky

Dětský spací pytel Convertible Junior Olive
Model Convertible Junior je určen pro děti a nabízí klíčovou funkci, která jistě zaujme zejména rodiče. Délku těla tašky lze zvětšit ze 140 na 170 cm, čímž se prodlouží jejich životnost a časem se stanou oblíbenými a v samotných...

Sada opravná PERMANENT HOME REPAIR pro karimatky
Univerzální domácí sada na opravu karimatek. Obsahuje čtyři barevné látkové záplaty, dvě průhledné záplaty, dva alkoholové polštářky, lepidlo a dřevěnou špachtli. Vyžaduje čtyři hodiny a vytvrzení lepidla.

Sir Joseph Rimo II 600 - 200 cm petrol pravý
RIMO III 600 je vhodný jako lehký 3-sezonní nebo letní spací pytel s dostatečnou tepelnou rezervou. Nyní v nových barevných kombinacích. Tmavě šedá pro turisty, trempy, myslivce a rybáře.   Svrchní...

Spacák mumie dvouvrstvý MODRÝ
Zimní spacák s dvouvrstvým zateplením. Rozměry: 220 x 50 x 70 cm, rozměry balení: 40 x 25 cm, hmotnost: 1,95 kg. Materiál: 100 % polyester, podšívka: 100 % bavlna, zateplení: 2x225 g/m2, polyesterové duté vlákno.

Třísezónní spacák PRIMA Makalu 220/80 šedá levý
Spacák PRIMA Makalu je skutečně poctivý třísezonní spací pytel, určený pro nocleh v přírodě od jara do podzimu. Pro otužilejší poslouží i jako spacák zimní. Spacák PRIMA Makalu nahrazuje...

Jaké jsou neprodávanější spacáky?


Mezi nejoblíbenější spacáky patří ty, které jsou lehké, kompaktní a zároveň velmi teplé. Nejprodávanější jsou spacáky s vnitřním vláknem, které jsou nejčastěji vyrobeny z polyesteru a mikrovlákna. Ideální je, aby měly vnitřní vlákno zajišťující teplo a zároveň byly odolné proti vlhkosti. Dalším populárním typem je syntetický spacák, který je sice lehčí než vláknový, ale méně teplý.
Kvalitní spacák je nezbytnou součástí vybavení každého outdoorového nadšence. Ať už se jedná o lehký a kompaktní vláknový nebo syntetický spacák, vybírat si můžete z široké nabídky produktů. Vyberte si ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám a užívejte si bezstarostného outdoorového dobrodružství.
Krátké shrnutí: Nejprodávanější spacáky jsou ty s vnitřním vláknem a syntetickými spacáky. Každý outdoorový nadšenec by měl mít kvalitní spacák, který bude lehký, kompaktní a zároveň bude dobře izolovat teplo. Široká nabídka produktů umožňuje vybrat si ten, který nejlépe vyhovuje potřebám.
Přečtěte si naše další články


Filvo s.r.o.

Filvo s.r.o.

Filvo s.r.o., Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha 1